пʼятницю, 28 лютого 2020 р.

Інформатизація суспільства вимагає підвищення рівня інформаційної компетентності учнів. Саме тому однією з десяти ключових компетентностей, формування яких вимагає реалізація концепції Нової української школи, є інформаційно-цифрова компетентність. Як її сформувати на уроках інформатики? Відповідь на це запитання намагалися знайти вчителі інформатики під час проведення семінару-практикуму, який відбувся 26 лютого 2020 року на базі Новоархангельського НВК "ЗШ-ІІІ ступенів-гімназія" Новоархангельського НВО №1 з проблеми: "Шляхи і методи формування в учнів ключових компетентностей ХХІ століття через роботу з інформацією шляхом впровадження інноваційних онлайн технологій з метою розвитку демократичного суспільства".
Семінар відкрила методист МК Новоархангельського районного центру по обслуговуванню закладів освіти Шинковенко Світлана Володимирівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми, окреслила шляхи формування інформаційно-цифрової компетентності учнів на уроках інформатики.
Під час практичної частини досвідом роботи з проблеми «Особливості підготовки учнів до розв’язування задач олімпіади з інформаційних технологій: MS PowerPoint, MS Excel» поділився вчитель інформатики Новоархангельського НВК "ЗШ-ІІІ ступенів-гімназія" Журавка Максим Андрійович.

Шляхи реалізації науково-педагогічної ідеї "Використання інновацій в педагогічній діяльності сучасного вчителя інформатики" демонструвала вчитель інформатики Кальниболотської ЗШ І-ІІІ ступенів Скидан Світлана Олександрівна.

В рамках семінару-практикуму присутні педагоги взяли участь у майстер-класах, які провели вчитель інформатики  Новоархангельської ЗШ І-ІІІ ступенів Ступак Олена Олександрівна з проблеми «Створення онлайнових інтерактивних вправ» та методист МК Новоархангельського районного центру по обслуговуванню закладів освіти Шинковенко Світлана Володимирівна з проблеми: «Інфографіка як ефективний спосіб подачі даних».
    
  
На засіданні розглядалося також питання щодо участі школярів у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер».
По завершенні практичної частини вчителі за круглим столом ділилися враженнями, обмінювалися досвідом, висловили слова вдячності всім, хто долучився до проведення семінару. 

Немає коментарів:

Дописати коментар